data-mobile="true"
Menu główne

Witam na moim blogu

     Jestem nauczycielem języka angielskiego. Moje hobby to praca w szkole, języki obce, a poza tym lubię dobrą książkę, podróże, fotografie i muzykę. Zachwyca mnie piękno przyrody o każdej porze roku, dlatego z przyjemnością odrywam się od miejskiego zgiełku jadąc do szkoły w Radzikowie Wielkim. W miejscowości są rozległe łąki torfowe, wzdłuż których płynie rzeka Liwiec. Wiosną można tu spotkać przeróżne gatunki ptaków, zwłaszcza bociany. Uczniowie są uwrażliwiani na piękno przyrody. Biorą udział w akcjach ochrony środowiska, a także w konkursach przyrodniczych, w których zdobywają wysokie miejsca.

    Szkoła w Radzikowie istnieje od 1937 r. Została założona przez. Ks. Kan. Kazimierza Dymitrowicza, obecnie patrona szkoły. W chwili obecnej jesteśmy Zespołem Szkół w obrębie którego mieści się:
-    Szkoła Podstawowa im Ks. Kan. Kazimierza Dymitrowicza
-    Oddział przedszkolny
Do szkoły uczęszcza ok. 100 uczniów z okolicznych miejscowości. Warunki lokalowe są dobre, mamy dobrze wyposażoną pracownię komputerową. Uczniowie mogą codziennie jeść ciepłe obiady.
Pracuję zarówno w szkole podstawowej, jak i w oddziale przedszkolnym. W młodszych klasach, naukę języka często łączę z różnymi formami zabaw z elementami muzyki, plastyki i ruchu, ponieważ młodsi uczniowie łatwiej w taki sposób przyswajają język obcy. Im dzieci są starsze, tym bardziej zmieniają się proporcje nauki i zabawy. Do uczenia się języka obcego potrzebna jest motywacja. Staram się więc uświadamiać moim uczniom, jak bardzo ważna jest znajomość języka obcego w obecnych czasach, ponieważ im wcześniej to zrozumieją, tym lepiej będą przyswajać język. Jolanta Wołosz

Link do strony internetowej szkoły: sp.radzikow.pl

Facebook: Zespół Szkół w Radzikowie Wielkim